na podstawie zasad głoszonych

przez Janusza Korczaka - pedagoga, pediatry, pisarza,

prekursora walki o prawa dziecka

Nie psuj mnie. Dobrze wiem, że nie powinienem mieć tego wszystkiego, czego się domagam. To tylko próba sił z mojej strony.

Nie bój się stanowczości. Właśnie tego potrzebuję- poczucia bezpieczeństwa.

Nie bagatelizuj moich złych nawyków. Tylko ty możesz pomóc mi zwalczyć zło, póki jest to jeszcze w ogóle możliwe.

Nie rób ze mnie większego dziecka, niż jestem. To sprawia, że przyjmuje postawę głupio dorosłą.

Nie zwracaj mi uwagi przy innych ludziach, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. O wiele bardziej przejmuję się tym, co mówisz, jeśli rozmawiamy w cztery oczy.

Nie wmawiaj mi, że błędy, które popełniam, są grzechem. To zagraża mojemu poczuciu wartości.

Nie chroń mnie przed konsekwencjami. Czasami dobrze jest nauczyć się rzeczy bolesnych i nieprzyjemnych.

Nie przejmuj się za bardzo, gdy mówię, że cię nienawidzę. To nie ty jesteś moim wrogiem, lecz twoja miażdżąca przewaga.

Nie zwracaj zbytniej uwagi na moje drobne dolegliwości. Czasami wykorzystuję je, by przyciągnąć twoją uwagę.

Nie zrzędź. W przeciwnym razie muszę się przed tobą bronić i robię się głuchy.

Nie dawaj mi obietnic bez pokrycia. Czuję się przeraźliwie tłamszony, kiedy nic z tego wszystkiego nie wychodzi.

Nie zapominaj, że jeszcze trudno mi jest precyzyjnie wyrazić myśli. To, dlatego nie zawsze się rozumiemy.

Nie sprawdzaj z uporem maniaka mojej uczciwości. Zbyt łatwo strach zmusza mnie do kłamstwa.

Nie bądź niekonsekwentny. To mnie ogłupia i wtedy tracę całą moją wiarę w ciebie.

Nie odtrącaj mnie, gdy dręczę cię pytaniami. Może się wkrótce okazać, że zamiast prosić cię o wyjaśnienia, poszukam ich gdzie indziej.

Nie wmawiaj mi, że moje lęki są głupie. One po prostu są.

Nie rób z siebie nieskazitelnego ideału. Prawda na twój temat byłaby w przyszłości nie do zniesienia. Nie wyobrażaj sobie, iż przepraszając mnie stracisz autorytet. Za uczciwą grę umiem podziękować miłością, o jakiej nawet ci się nie śniło.

Nie zapominaj, że uwielbiam wszelkiego rodzaju eksperymenty. To po prostu mój sposób na życie, więc przymknij na to oczy.

Nie bądź ślepy i przyznaj, że ja też rosnę. Wiem, jak trudno dotrzymać mi kroku w tym galopie, ale zrób, co możesz, żeby nam się to udało.

Nie bój się miłości. Nigdy.

Rada Rodziców

Rada Rodziców to organ demokratycznie wybrany wśród rodziców wszystkich uczniów naszej szkoły.

Reprezentuje ona ogół rodziców w kontaktach z innymi organami szkoły (radą pedagogiczną, dyrektorem, samorządem uczniowskim).

Prezydium:

Funkcja

Imię i nazwisko

Przewodnicząca

Jadwiga Biernat

Z-ca Przewodniczącego

Arkadiusz Salwach

Skarbnik

Joanna Janik-Dzikowska

Sekretarz

Anna Ostafin

Bożena Bularz

Alina Kliś

Katarzyna Okarmus

Komisja rewizyjna:

Katarzyna Okarmus

Iwona Stokłosa

Elżbieta Sala

Regulamin dostępny jest tutaj.

Konto Rady Rodziców:

Konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Skawinie

95 8600 0002 0000 0020 5216  0001

RADA RODZICÓW zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursach, kiermaszu wielkanocnym i pikniku.

1) Konkurs „ MAM TALENT” odbędzie się: 11 marca 2019 r.

* zgłoszenia, do 6 marca 2019 r. przyjmuje p. Beata Pękala.

2) „Konkurs na najładniejszą klasową Palmę Wielkanocną”.

Każda klasa może zgłosić do konkursu jedną, wspólnie wykonaną palmę.

Termin wykonania palm: do 5 kwietnia 2019 r.

(Palmy proszę przekazać na Dyżurkę, do p. Elżbiety Opyrchał).

Rozstrzygnięcie „Konkursu Palm”: 8 kwietnia 2019 r.

3. KIERMASZ WIELKANOCNY - 15- 17 kwietnia 2019 r.

Prośba do: Uczniów, Wychowawców, Nauczycieli, Pracowników a także Rodziców o wykonanie i przekazanie na kiermasz prac (ozdób świątecznych, stroików itp.).

( Termin: do 9 kwietnia 2019 r.)

4) „DZIEŃ EUROPEJSKI) - 9 MAJA 2019 r.

Konkurs: Każda klasa wylosuje państwo, które będzie prezentować w najbardziej ciekawej formie (stroje, rekwizyty, informacje, piosenki, tańce, kuchnia, dekoracja sali, spotkanie z… itp.)

Losowanie państw: 14 marca 2019 r.

5) PIKNIK SZKOLNY (Termin: 7 lub 8 czerwca 2019 r.)

Prosimy o przygotowywanie programu: piosenki, tańce, przedstawienia, konkursy, pokazy itp.)

(Szczegóły organizacyjne wkrótce).

E-dziennik

To innowacyjne narzędzie elektroniczne umożliwiające rejestrację wszystkich informacji o zajęciach i uczniach.

Możliwość zalogowania do e-dziennika dostępna tutaj.