foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

 

Święto tajemniczej liczby Pi

14 marca to dzień, w którym na całym świecie obchodzone jest ŚWIĘTO TAJEMNICZEJ LICZBY Pi. Uczniowie naszej TRÓJKI też postanowili uczestniczyć w tym wydarzeniu. Potraktowaliśmy ten dzień wyjątkowo, bo właśnie taką jest LICZBA PI.

 

Uczniowie klasy 1a ozdabiali liczbę Pi na różne sposoby, ustawiali się w kształt liczby Pi, rysowali odbicia symetryczne różnych figur i oglądali filmy edukacyjne.

Uczniowie klasy 1b czytali wierszyki poświęcone liczbie PI i z uwagą obliczali ilość liter w poszczególnych słowach, ćwiczyli kodowanie na kratownicy, na której w efekcie pojawiała się kształtna Ludolfina.

Uczniowie klasy 2b ozdabiali rysunki z liczbą Pi, a nawet zrobili prezent dla tej TAJEMNICZEJ LICZBY. Podarowali LUDOLFINIE tulipany...

2a oglądała prezentację o tym, dlaczego warto uczyć się matematyki. Potem uczniowie rozwiązywali zadania tekstowe oraz rozkodowywali szyfry liczbowe. Dowiedzieli się, że MATMA JEST SUPER!

Uczniowie klasy 3a szukali Pi wszędzie, nawet w kosmosie. Rozwiązywali ciekawe zadania matematyczne, wycinali i ozdabiali liczbę Pi, szukali wyrazów rozpoczynających się sylabą -pi. Bawili się przednio i odkryli, że MATEMATYKA jest Piękna.

Uczniowie klas starszych oglądali film o liczbie Pi i odpowiadali na pytania z nim związane. Szukali swojej daty urodzin w rozwinięciu dziesiętnym tej liczby.

Dodatkowo klasa 4 budowała miasta i układała Pi-kształty. Niektórzy specjalnie z tej okazji piekli ciasteczka.

Uczniowie klasy 6 dodatkowo rozwiązywali sudoku i bawili się w matematyczne skojarzenia. Poszukiwali też Pi-kształtów. Jedna z uczennic upiekła Banana-Pi.

Uczniowie klasy 7 rozwiązywali krzyżówkę matematyczną i pokazywali liczbę Pi w różnych odsłonach począwszy od papierowej, przez materiałową, pieczoną, a skończywszy na wersji elektronicznej.

Do odchodów ŚWIĘTA LICZBY PI przyłączyła się też Pani Celina Moskal, która podczas zajęć wychowania fizycznego poinstruowała swoich podopiecznych jak ułożyć Pi.

I jak się okazuje, za sprawą swojej niesamowitości, liczba Pi nie tylko zadziwieni są matematycy, ale również poeci, filmowcy, muzycy i oczywiście NASI uczniowie. Odkrywają ją i bawią się nią zarówno dorośli, jak i dzieci.

Galeria zdjęć dostępna -------> TUTAJ.