foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021
 ,,Przywróćmy naszą Ziemię''.

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło to ,,Przywróćmy naszą Ziemię''. W Polsce świętujemy Dzień Ziemi już od ponad 30 lat, niestety ponownie musimy obchodzić go w swoich domach. Wbrew wszelkim przeciwnościom nie zapomnieliśmy, że o naszą planetę dbać trzeba. Ochrona środowiska to także małe, wydawałoby się nieważne  rzeczy, które każdy z nas jest w stanie wykonać.

W grupie siła, jeśli wszyscy zmienimy nasze nawyki, Ziemia będzie szczęśliwa J. We wszystkich  klasach odbyły się lekcje tematyczne na temat ochrony środowiska.
Klasa 1B słuchała ze zrozumieniem wiersza pt. „Leśne obrady” pani Danuty Ludwiczak.  Przypomnieli sobie kto to jest ekolog oraz czym się zajmuje ekologia. Dowiedzieli się, że las to płuca ziemi . Czytali zobowiązania wobec naszej planety oraz utrwalali sobie działania na rzecz środowiska. Rozwiązali również test, gdzie każdy znał prawidłową odpowiedź i wie, że należy szanować ziemię. Uczniowie 1a wykonali piękne plakaty.  Natomiast uczniowie klasy 3b wiedzą już, dlaczego należy o nią dbać i otoczyć ją należytym szacunkiem. Ziemia to przecież nasz dom - nasze wspólne mieszkanie. „Podziwiamy jej piękno i chcemy jej uroki zachować dla przyszłych pokoleń”  to słowa jednego z uczniów. A 2a z okazji Dnia Ziemi uczyła się wiersza. Uczniowie klas 2b i 3a pracowali w swoich ogródkach przydomowych. Serdecznie dziękujemy Wszystkim wychowawcom, uczniom i ich Rodzicom za włączenie się w tegoroczne obchody Dnia Ziemi 2021.

Galeria link TUTAJ.