foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

DZIEŃ KROPKI

15 września nasza TRÓJKa - jako jedyna szkoła w Skawinie - przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto znajdujące się w kalendarzu ŚWIĄT MATEMATYCZNYCH, bo jest świętem kreatywności, odkrywania talentów oraz pokonywania trudności. Każda klasa, każdy uczeń, DYREKCJA, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły ochoczo przyłączyli się do świętowania.
 
 
 
 
Na początek zaprezentowali się w tym dniu w ubraniach w kropki. Szkoła została udekorowana kropkami, na których słowo KROPKA zapisaliśmy w różnych językach. Były też kropkowe QR kody, które przenosiły uczniów w świat cytatów motywujących do nauki. Na korytarzu pojawiła się gazetka związana z Dniem Kropki.
Uczniowie w młodszych klasach mierzyli się z różnymi, interesującymi zadaniami, z których rozwiązania byli bardzo zadowoleni. I tak:
🔴uczniowie klasy 1a rysowali swoje kropki w zeszytach do języka polskiego, odwzorowywali kropkowy model rybki na kartach pracy oraz korzystali z tablicy multimedialnej wykonując ćwiczenia w trakcie zajęć. Brawo dla uczniów oraz wychowawczyni Pani Joli.
🟠uczniowie klasy 1b tworzyli kolorowe rysunki trenując przy tym rachunki pamięciowe. Rysowali kropkowe emotki. Mogli dowiedzieć się kilku ciekawostek związanych z obchodami Święta Kropki na podstawie gazetki, która specjalnie dla nich wykonała ich wychowawczyni. Na zajęciach wychowania fizycznego ułożyli się w olbrzymią KROPę. Ich praca została nagrodzona specjalnymi certyfikatami. Gratulacje dla uczniów oraz wychowawczyni Pani Kasi.
🟡uczniowie klasy 2a zrobili barwne obrazki rozwiązując łamigłówki liczbowe. Korzystając z ładnej pogody udali się na zewnątrz szkoły, aby pobawić się tam chustą animacyjną turlając po niej piłkę. Ćwiczyli koordynację ruchów i szlifowali swoją sprawność fizyczną. Oklaski dla uczniów i wychowawczyni Pani Asi.
🟢uczniowie klasy 2b postawili na sprawność manualną i fizyczną. Najpierw wykonywali kropkowe kompozycje z plasteliny oraz wykonywali szkice łącząc kropki umieszczone w punktach kratowych. Potem, na boisku szkolnym, ćwiczyli z użyciem HULA-HOP i piłki. Brawo dla uczniów i wychowawczyni Pani Magdy.
🔵uczniowie klasy 3a odkrywali swoje talenty prezentując je w przygotowanych przez wychowawczynię kropkach. Układali puzzle używając tablicy multimedialnej. Mieli ciekawe pomysły na kropkowe gdybanie. Korzystali z aplikacji Quiver przenosząc swoje prace w świat 3D. Gratulacje dla uczniów i wychowawczyni Pani Ani.
🟣uczniowie klasy 3b przygotowali trójwymiarowe, kuliste kompozycje dotyczące świata roślin i zwierząt. Odwzorowywali rysunki według przykładu pięknie je kolorując. Oklaski dla uczniów i wychowawczyni Pani Grażynki
⚫️Klasy starsze świętowały Dzień Kropki głównie na matematyce i informatyce. Ale ze swoimi pomysłami włączyła się do świętowania też Pani Ola Mioduszewska na języku polskim oraz Pani Celina Moskal na zajęciach wychowania fizycznego. Młodzież najpierw poznawała historię święta oglądając film. W następnej kolejności uczniowie kodowali, tworzyli kreatywne wariacje kropkowe, szyfrowali wiadomości, ćwiczyli rachunki pamięciowe oraz kolejność wykonywania działań. Używali aplikacji Skaner QR do odkodowywania sentencji oraz Quiver powołując do życia rysunki, które wcześniej tworzyli w wersji 2D. Zabawa była przednia aż do tego stopnia, że podobno lekcje kończyły się za szybko....było mega, super fajnie:) Z utęsknieniem czekamy na następne akcje tego typu!!!
 
Zapraszamy do galerii zdjęć z tego cudownego święta! ----> TUTAJ