Czytanie jest super!

Ważnym momentem w życiu szkolnym było przyjęcie pierwszaków w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

W obecności Pani Dyrektor i po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, w którym deklarowali, że zawsze będą szanować książki, otrzymali z rąk Pani bibliotekarki materiały zawierające pamiątkową książkę, kolorowy alfabet oraz broszurę dla nich i rodziców "Książkoą połączeni czyli uczymy się czytać razem". Upominki dla pierwszaków kolejny raz przekazał Instytut Książki.Uczniowie 1b uczestniczyli w bibliotece szkolnej w zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej. ?  W trakcie nich uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki i czytelni. Nauczyli się, jak rozpoznać książki z własnej biblioteki oraz w jaki sposób należy o nie dbać. Rozwiązywali także zagadki sprawdzające ich znajomość postaci bajkowych. ? Następnie każdy z nich mógł wypożyczyć z biblioteki szkolnej swoją pierwszą książkę.

Foto relacja