foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Dzień otwarty "Spacerkiem po szkole"

     Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. Rodzice oraz  wrześniowi pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Dzieci po przekroczeniu progu naszej „trójki” zostali przywitani przez panią Dyrektor oraz członków Samorządu Uczniowskiego, którzy w grupkach oprowadzali ich po szkole. Odwiedzali sale, gdzie nauczyciele wraz  z uczniami  zorganizowali różne ciekawe zajęcia przyrodnicze, matematyczne, polonistyczne czy j. angielskiego.

Jednym z etapów szkolnej wędrówki była sala gimnastyczna, gdzie każde dziecko pod czujnym okiem nauczycieli mogło sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe na  specjalnie przygotowanym torze przeszkód.
Kolejnym miejscem na trasie była świetlica. Tutaj mogli wszyscy wykazać się zdolnościami plastycznymi podczas wykonywania malowanek oraz budowli z klocków, można także było spróbować swoich sił na instrumencie muzycznym. Przyszli uczniowie odwiedzali także sale edukacji wczesnoszkolnej, w których gdzie zasiadając w prawdziwych ławkach mogli zapoznać się z działaniem tablicy interaktywnej czy spróbować swoich sił w kodowaniu. Następnie goście udali się do biblioteki, gdzie starsi koledzy przenieśli ich w fantastyczny świat baśni i magiczny świat książek.  Tu również nie zabrakło  ciekawej zabawy i konkursu bibliotecznego. Każde dziecko otrzymało pamiątkową książeczkę z kiermaszu. Ostatnim miejscem, jakie zwiedzili przyszli uczniowie była sala komputerowa, gdzie przez krótką chwilę dzieci mogły programować roboty, rysować i rozwiązywać zadania. W czasie spaceru po szkole goście mogli oglądnąć  ciekawe wystawki i ekspozycje prac naszych uczniów. Zwiedzający mogli również zapoznać się z jadalnią, w której będą jeść pyszne obiady. Wreszcie zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń, dzieciaczki docierały z rodzicami do sali, w której oficjalnie zostały wpisane na listę przyszłych uczniów SP 3. Dzieci chętnie dzieliły się obserwacjami z nauczycielkami, które wpisywały ich dane do arkuszy zapisowych.

 

  

 

Zapraszamy do GALERII