DNI OWADA

Na spotkanie nie tylko z owadami klasy 5 i 7 wybrały się na Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. W czasie tego wydarzenia można było zobaczyć, wziąć do ręki żywe zwierzęta krajowe i egzotyczne, przyjrzeć się owadom z bliska pod mikroskopem, a także porozmawiać z naukowcami i hodowcami zwierząt.

A kto bał się bezpośredniego spotkania z owadem ;) mógł się im przyjrzeć z bliska na wystawie fotografii entomologicznej, wysłuchać wykładu o znaczeniu owadów lub wziąć udział w quizie przyrodniczym. Na wydarzeniu można było również zakupić zwierzęta do hodowli (m.in. patyczaki, straszyki), różne produkty pszczele, domki dla owadów oraz biżuterię entomologiczną.

Foto relacja