foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie menu

Uczniowie grali "w chłopka".

 

W październiku klasy 2a, 2b oraz 3a  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie gościły w swoich salach lekcyjnych Dyrektora Muzeum Regionalnego w Skawinie, pana Czesława Gąsiorowskiego. Muzeum Regionalne w Skawinie jest instytucją propagującą historię i zabytki kultury ludowej rejonu Skawiny.

Podczas zajęć warsztatowych została uczniom przybliżona historia i zabytki miasta za pomocą banerowych gier planszowych. Uczniowie chętnie wcielali się w postać króla Kazimierza Wielkiego, założyciela miasta Skawiny oraz dawnych historycznych postaci. Poznali również dawną grę chodnikową, tzw. grę w klasy oraz ,,w chłopka”. Poznawanie historii i zabytków swojego miasta poprzez gry banerowe było bardzo ciekawym i radosnym doświadczeniem dla uczniów naszej Szkoły.

 

link do galerii