Ukraiński Koncert Noworoczny

Jesteśmy solidarni 🇵🇱🇺🇦
Aby przybliżyć uczniom kulturę i język ukraiński w szkole został zorganizowany Ukraiński Koncert Noworoczny.

Uczniowie podziwiali występ szkolnej grupy tanecznej 🕺 obejrzeli film edukacyjny o Ukrainie, posłuchali piosenek ukraińskich. W koncercie wzięli udział uczniowie z Ukrainy oraz dzieci z "sadoczka" , a także ich Rodzice.  Uczniowie z Ukrainy zaśpiewali hymn Ukrainy, Tyź Mene Pidmanuła, Szczedrik i Hej sokoły!!! razem z polskimi uczniami. Na zakończenie pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia noworoczne, które na język ukraiński przetłumaczyła pani Nadia.
Zwieńczeniem koncertu było brawurowe wykonanie "Podaj rękę Ukrainie" przez pana Robert Budzynia.

foto - GALERIA

film - NAGRANIE 1