foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie menu

DZIEŃ ZIEMI 2023

Z okazji tego międzynarodowego święta uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych wydarzeniach związanych z życiem i ochroną naszej Planety.

Uczniowie klasy 8-ej wzięli udział w warsztatach ekologicznych "Klimatyczna lekcja" zorganizowanych przez Carbon Footprint Foundation. Na zajęciach zapoznali się z podstawowymi mechanizmami globalnego ocieplenia, czym są gazy cieplarniane, a także czym jest tzw. ślad węglowy, czyli jak nasze codzienne działania wpływają na środowisko. Uczniowie klas 2 - 6 również na zajęciach warsztatowych, ale tutaj samodzielnie, przygotowali prezentacje na wcześniej podany temat oraz transparenty z hasłami odwołującymi się do dbania o zasoby naszej Ziemi. Uczniowie klas 1-ych ze swoimi paniami wychowawczyniami zapoznali się z tematem Dnia Ziemi w ramach swoich lekcji kształcenia zintegrowanego. Efekty pracy uczniów kl. 2 - 6 zostały uroczyście przedstawione przed całą szkołą na sali gimnastycznej, a wybrani jurorzy mieli za zadanie je ocenić. Wszystkie prace uczniów okazały się być na wysokim poziomie merytorycznym i pięknie wykonane, ale najwyżej oceniona została praca uczniów kl. 2b, która w nagrodę pojedzie na całodzienną wycieczkę przyrodniczą. Nie mniej jednak GRATULUJEMY wszystkim klasom kreatywności, zmysłu artystycznego i retoryki, którą wykazali się uczniowie prezentujący efekty swojej warsztatowej pracy :)

 

foto galeria

 

FOTO