foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA ORAZ NIESPODZIANKA… DLA WSZYSTKICH !!!

29 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni DZIADKOWIE bardzo licznie przybyli aby podziwiać przygotowane występy. Wnuczęta zaprezentowały się w tańcu, piosence, inscenizacji muzycznej, wyrecytowały wiersze, złożyły serdeczne życzenia. Wręczyły także własnoręcznie wykonane upominki. Widownia zauroczona talentami uczniów, mocno oklaskiwała profesjonalnych aktorów w inscenizacji „Rzepki” Juliana Tuwima, podziwiała talenty wokalne i taneczne uczniów, lecz przede wszystkim, ze wzruszeniem przyjęła deklarację: BABCIU, DZIADKU KOCHAMY WAS !!!

 

Dla wspaniałych gości RODZICE przygotowali JASEŁKA, zaprosili do wspólnego kolędowania oraz zaserwowali wspaniały, słodki poczęstunek.

Pomysłodawczyni i jednocześnie reżyser przedsięwzięcia pani Katarzyna Okarmus, mama Zosi z klasy V a, zaprosiła do współpracy inne mamy (tatusiowie niestety nie dali się „wciągnąć”). W role najważniejszej pary: Maryi i jej oblubieńca Józefa wcieliły się mamy uczniów z klasy IIa panie Monika Dudczyn i Anna Warot. Nieżyczliwymi kobietami, które nie wpuściły Józefa i Maryi do swych domów były panie Anna Ostafin (mama uczennic z klasy Va i I a) i Iwona Stokłosa (mama ucznia z Ia). Dobre serce okazała pani Bożena Bularz (mama Mateusza z III a gimnazjum), która jako babcia zaprosiła Józefa i Maryję do betlejemskiej szopy. Nad wszystkim czuwały Anioły: mamy uczennic z klasy IIa Joanna Janik-Dzikowska i Elżbieta Sala oraz pani Jadwiga Biernat – mama uczennicy z klasy III d gimnazjum, jednocześnie przewodnicząca Rady Rodziców. Zaangażowali się także uczniowie. Pastuszkami były uczennice klasy III c gimnazjum Julia Grzyb, Aleksandra Czarnecka i Wiktoria Dzięgiel. Trzech Królów zagrali uczniowie klasy III a Mateusz Bularz, Antoni Łakomy i Gabriel Pałka. Wspaniałą narratorką była Zosia Okarmus z klasy Va.

Przepiękną scenografię wykonali własnoręcznie rodzice, a szopkę i żłóbek zbudował pan Stanisław Kordecki wraz ze swoim wnukiem Wiktorem Salą z klasy IIa. Stroje uszyła mama Ani z klasy IIa pani Joanna Janik-Dzikowska. Wielu Rodziców przygotowało wspaniałe ciasta, za które bardzo serdecznie dziękujemy.

Nad wszystkim czuwała i wszelkie poczynania koordynowała pani Kinga Styczeń, mama Bartka z klasy Ib.

Bardzo cieszymy się z inicjatywy RODZICÓW. Podziwiamy kreatywność, zaangażowanie, talenty aktorskie i organizatorskie.

Dziękujemy WSZYSTKIM RODZICOM za przekaz, że nasza Szkoła to także Ich szkoła. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu będą następne, równie piękne, ciekawe i inspirujące.

DO ZOBACZENIA !!!

Rodzice:

- Monika Dudczyn – kl. IIa – Maryja

- Anna Warot – kl. IIa – Józef

- Anna Ostafin – kl. Ia, Va – Kobieta I

- Iwona Stokłosa – kl. Ia – Kobieta II

- Bożena Bularz – kl. III a G – Babcia

- Jadwiga Biernat – kl. IIId G– Anioł

- Elżbieta Sala – kl. IIa – Anioł

- Joanna Janik – Dzikowska – kl.IIa – Anioł

- Katarzyna Okarmus – kl. Va – Reżyser

- Kinga Styczeń – kl. Ib – Koordynator

 

Uczniowie

- Zofia Okarmus – kl. V – Narrator

- Aleksandra Czernecka – III c G – Pasterz

- Wiktoria Czernecka – III c – Pasterz

- Julia Grzyb – IIIc – Pasterz

- Mateusz Bularz – kl. IIIa – Król

- Antoni Łakomy –kl. IIIa – Król

- Gabriel Pałka – kl. IIIa- Król

Dekoracje i stroje przygotowali rodzice.

p. Joanna Janik- Dzikowska uszyła stroje.

p. Stanisław Kordecki (dziadek) i wnuk Wiktor Sala IIa wykonanie szopki i żłóbka

Podziękowanie rodzicom za pyszne ciasta