„Moja szkoła pełna autorytetów”

5 marca w Szkole Podstawowej w Zelczynie odbyły się XVII Gminne Warsztaty Profilaktyczne pod hasłem „ Moja szkoła pełna autorytetów”. Naszą szkołę podczas warsztatów reprezentowały dwie uczennice: Nikola Cygal z klasy 2a i Nikola Rankiewicz z klasy 5a.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez przedstawicieli Fundacji Wspierającej Wychowanie Archezja w dwóch grupach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VIII. Celem zajęć było promowanie szkoły jako instytucji zapewniającej wsparcie dzieciom w różnych sytuacjach, wskazanie postaw godnych naśladowania, rozpowszechnianie wiedzy na temat autorytetów ze środowiska lokalnego oraz ze świata kultury i nauki. W ramach warsztatów odbył się również konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było wykonanie portretu swojego autorytetu wraz z uzasadnieniem wyboru. Prace konkursowe były oceniane w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-IV, V-VI oraz VII-VIII. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż uczestnicy konkursu przyjechali aż z 10 szkół naszej gminy, a prace były na bardzo wysokim poziomie.Jedna z naszych uczennic- Nikola Rankiewicz otrzymała wyróżnienie!

Gratulujemy serdecznie!!!