foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

"Od Grosika do złotówki"

Klasa druga bierze udział w programie „Od Grosika do złotówki”. To jedyny w Polsce autorski program dotyczący przedsiębiorczości. Uczniowie podróżują po planetach z Grosikiem i poznają podstawy edukacji finansowej.

 

 

 

Zdobywają wiedzę, kształtują umiejętności i nabywają doświadczenia potrzebne im do samodzielnego, bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i racjonalnego gospodarowania własnymi zasobami. W międzygalaktycznej podróży byliśmy już na planecie Grosik, tam poznaliśmy monety, banknoty oraz sposoby ich zabezpieczania. Kolejna planeta to Portfelik tu zapoznaliśmy się ze sposobami zarabiania i przechowywania pieniędzy. Odwiedziliśmy także planetę Skarbonka gdzie dowiedzieliśmy się o możliwościach oszczędzania w różnych sytuacjach dnia codziennego. Ostatnio gościliśmy na planecie Zabawka rozmawialiśmy o wpływie reklamy na dokonywane zakupy oraz opracowaliśmy rady na udane sprawunki. Są to dla nas bardzo ciekawe tematy i chętnie zwiedzimy pozostałe planety 😊