foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego

Dnia 26 października uczniowie klasy 3a wybrali się na wycieczkę do Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego w Krakowie. Centrum, będące jedynym takim ośrodkiem badawczym w Polsce, działa pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego, zlokalizowane jest na terenie Kampusu UJ. Gimnazjaliści mieli okazję poznać ciekawą historię powstania oraz działalność ośrodka. Dowiedzieli się czym jest światło synchrotronowe, jak powstaje oraz w jakim celu może być wykorzystywane. Pracownik ośrodka oprowadził grupę po całym obiekcie, szczegółowo tłumacząc skomplikowane procesy fizyczne i chemiczne wykorzystywane przez synchrotron Solaris.

 

 

 

Dobry początek

4 września, na dobry początek nowego roku szkolnego, uczniowie klas gimnazjalnych pojechali na wycieczkę do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Wycieczka była  nagrodą przygotowaną przez UMiG Skawina za udział naszej szkoły i znalezienie się w gronie laureatów projektu „Każdy wat na wagę złota”.

 

Czytaj więcej...

 

Szkolny Punkt Informacji i Kariery

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Komisji Edukacji Narodowej prężnie działa Szkolny Punkt Informacji i Kariery, który spotyka się z dużym zainteresowaniem uczniów. Jest to projekt unijny modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce II w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Czytaj więcej...

 

 SZKOŁA  KLUCZOWYCH  KOMPETENCJI ...

           Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie  przez cały rok szkolny  2017/2018 realizują projekt „Rozwijanie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracyu uczniów i uczennic gimnazjów w Gminie Skawina”.

Czytaj więcej...