foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Dobry początek

4 września, na dobry początek nowego roku szkolnego, uczniowie klas gimnazjalnych pojechali na wycieczkę do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Wycieczka była  nagrodą przygotowaną przez UMiG Skawina za udział naszej szkoły i znalezienie się w gronie laureatów projektu „Każdy wat na wagę złota”.

 

Ekospalarnia  zrobiła na gimnazjalistach duże wrażenie: nowoczesny budynek, nowoczesne urządzenia, które potrafią przyjąć i przetworzyć masę, a dokładnie 220 tys. ton odpadów rocznie odpadów komunalnych. Z odpadów produkowana jest m. in. energia elektryczna, która odpowiada np. rocznemu zużyciu energii przez krakowskie tramwaje. Tą i inne ciekawostki usłyszeli uczniowie w trakcie spaceru ścieżką edukacyjną prowadzącą  po zakładzie. Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników i na pewno przyczyniła się do ich wzrostu świadomości ekologicznej (tony śmieci zrobiły wrażenie!).