foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Spotkanie z królem Kazimierzem Wielkim

18 września klasa 2b była zaproszona na spotkanie z królem Kazimierzem Wielkim w Muzeum Regionalnym w Skawinie. Król Kazimierz ze swoją świtą: ochmistrzynią, damami dworu i piękną Babettą życzliwie przywitał naszych uczniów oraz przybyłe klasy z innych szkół.

 

 

 

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej król zapoznał zebranych uczniów z legendą dotyczącą powstania naszego miasta i pochodzenia nazwy Skawina oraz barwnie przedstawił historię Babetty. W drugiej części uczniowie samodzielnie wykonywali powierzone im zadania. Uczniowie kolorowali malowanki tematycznie związane ze Skawiną. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Królem Kazimierzem Wielkim, od którego dzieci otrzymały mały prezent. Bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych emocji uczniowie wrócili do szkoły.