Robotyka i programowanie

W naszej szkole nie ma nudy. Uczniowie klas 1, 2, 3 wzięli udział w zajęciach pokazowych z robotyki. Dzieci poprzez wspaniałą zabawę uczyły się konstruowania robotów ze specjalnych klocków, wyposażonych w silniki, czujniki i przekaźniki.

Programowały je w celu wykonywania rożnych czynności. Zajęcia z robotyki rozwijają w dziecku: kreatywność, logiczne myślenie, zamiłowanie do nauk ścisłych, potrzebę odkrywania świata, motywacje do działania, poczucie pewności siebie, umiejętność pracy w grupie.
Dziękujemy pani prowadzącej za świetne zajęcia!