PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

„Nasza szkoła jest jak okręt, którym płyniemy po oceanie wiedzy”

15 X 2019r. nasza szkoła im. Komisji Edukacji Narodowej obchodziła kolejne święto. Dzień ten był szczególnie ważny dla wszystkich pierwszoklasistów i ich rodziców, ponieważ nadszedł czas uroczystego ślubowania, dzięki któremu „pierwszaki” zostaną oficjalnie przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz MiG Skawina- Norbert Rzepisko, Dyrektor CKiS - Tomasz Stawowy, Dyrektor Muzeum Regionalnego - Czesław Gąsiorowski, przewodnicząca Rady Rodziców - Katarzyna Okarmus, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.

Pojawił się również sam król August Poniatowski by zapoznać „adeptów” z genezą Święta Patrona Szkoły – Komisji Edukacji Narodowej i pogratulować pasowania na uczniów tej szkoły.

Wszystkich zebranych ciepło powitała pani Dyrektor Elżbieta Gutierrez, mianowana na ten czas admirałem floty.

„Nasza szkoła jest jak okręt, którym płyniemy po oceanie wiedzy - uczy nas i wychowuje dając radość i poczucie bezpieczeństwa” - po tych słowach kapitana - Leny Tatary, uczniowie przystąpili do zdobywania biletów, które uprawniały ich do odbycia rejsu po „Oceanie Wiedzy”. Dzieci musiały wykazać się wiedzą i różnymi umiejętnościami m.in. znajomością liter, przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa, dbałością o środowisko, oraz wiedzą o swojej ojczyźnie.

Zaprezentowali również umiejętność śpiewania oraz tańca /„Morze”/, który zachwycił widownię.

Po występie, który był pierwszym zdanym pomyślnie przez nich egzaminem, uczniowie przystąpili do uroczystego ślubowania. Pasowania dokonała Dyrektor Elżbieta Gutierrez, a pamiątkowe dyplomy wręczył wice - Dyrektor Janusz Nowak.

Po ślubowaniu nowym pełnoprawnym członkom społeczności uczniowskiej wręczono prezenty przygotowane przez ich starszych kolegów – uczniów klas II, Dyrektora Muzeum Regionalnego Czesława Gąsiorowskwego oraz Radę Rodziców.

Następnie uczniowie udali się do sal na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Tak zakończył się jeden z najpiękniejszych i niezapomnianych dni w życiu uczniów klas I. W przyszłości będą uroczyście obchodzić inne szkolne święta, ale pasowanie jest tym pierwszym i najważniejszym w życiu każdego ucznia.

Fotorelacje dostępna jest TUTAJ

Film dostępny jest tutaj TUTAJ.