Przedstawienie „Baśniowy ambaras”

W piątek 15.12., działające w naszej szkole Koło Teatralne przygotowało niespodziankę dla klasy pierwszej i czwartej – przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras”.

Wpisując się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klas gimnazjalnych zachęcali swoje młodsze koleżanki i kolegów do czytania baśni. Wielki Baj, reagując na dziwne sytuacje mające miejsce w  świecie baśni, przywołał na pomoc Wróżkę Fantazję, która swymi czarami sprawiła, że wszyscy bohaterowie popularnych baśni powrócili na swoje miejsca, a znane historie odzyskały swój sens.

Pierwszo -  i czwartoklasiści zrozumieli, że czytanie baśni jest bardzo ważne, bo dzięki nim rozwijają swoją wyobraźnię.

Na koniec pani bibliotekarka zachęciła uczniów do wypożyczania baśni w szkolnej bibliotece, a aktorzy zaprosili wszystkich widzów do wspólnej zabawy.