Taki piękny dzień!

Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie noszącej imię Komisji Edukacji Narodowej, jak co roku, było okazją do spotkania całej  społeczności  szkolnej z  wieloma    przyjaciółmi i sympatykami szkoły. Wśród licznie zgromadzonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy instytucji i  stowarzyszeń  współpracujących  ze szkołą,    obecni oraz emerytowani  nauczyciele i pracownicy szkoły,  a także  bardzo  licznie zgromadzeni rodzice. W centrum uwagi, na tej wyjątkowej uroczystości, byli jednak uczniowie klas pierwszych i uczniowie  klasy czwartej,  którzy  1 września 2018 r.  rozpoczęli  naukę w  nowej  szkole.

Radośni, odświętnie ubrani, uczniowie dumnie złożyli uroczyste ślubowanie. Magicznego aktu pasowania na ucznia dokonała dyrektor Elżbieta Gutierrez, a pamiątkowe dyplomy  wręczył wicedyrektor Janusz Nowak. Niezapomnianych wrażeń dostarczył wszystkim wspaniały program artystyczny. Uczniowie zatańczyli poloneza, polkę, wykonali imponujący taniec z piłkami, wspaniale wyśpiewali przygotowane piosenki, zachwycili piękną recytacją. Mottem przewodnim uroczystości, w stulecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę,  stała się „Nasza Niepodległa”.

Miłą niespodzianką dla uczniów były liczne upominki od dumnych ze swoich pociech  rodziców i  zachwyconych występami uczniów gości oraz słodki poczęstunek.

Święto  Edukacji Narodowej było też okazją do złożenia  nauczycielom i pracownikom  pięknych życzeń i  wręczenia  Nagród Dyrektora Szkoły.

Pełna fotorelacja uroczystości:

Galeria1