I jeszcze raz bezpieczeństwo!

Tym razem swoją wiedzę oraz praktyczne umiejętności zachowania się na drodze uczniowie klas pierwszych i drugiej naszej szkoły sprawdzili w miasteczku komunikacyjnym w Skawinie. Starszy inspektor Straży Miejskiej w Skawinie, p. Bogusława Wyroba ćwiczyła razem z uczniami znajomość podstawowych przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.

Przez ulice idą dzieci

gdy zielone światło świeci,

kiedy żółte się zapali

uważają nawet mali.

Gdy zobaczysz zaś czerwone

czekaj grzecznie na zielone.

Na chodniku przystań bokiem

Popatrz w lewo bystrym okiem,

skieruj w prawo wzrok sokoli,

znów na lewo spójrz powoli,

jezdnia wolna - więc spokojnie

mogą przez nią przejść przechodnie.

Naprawdę, warto było przećwiczyć zasady ruchu drogowego w praktyce. Z kamizelkami odblaskowymi podarowanymi przez firmę Vesuvius w Skawinie i po wizycie w miasteczku komunikacyjnym - czujemy się teraz bezpiecznymi uczestnikami ruchu drogowego.