Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W ramach 20. edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu uczniowie klasy 3b wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie uczestniczyli w zajęć edukacyjnych dotyczących zrównoważonego transportu, prowadzonych przez zespół MultiCentrum oraz oficera pieszo-rowerowego Romana Gdulę.

W trakcie zajęć rozmawiano na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prawidłowego zachowania się na przejściu dla pieszych. Uczniowie wzięli udział w licznych quizach dotyczących ruchu drogowego oraz bezbłędnie przeszli po „zakodowanej” drodze.

Podczas spotkania z oficerem pieszo - rowerowym Romanem Gdulą, dowiedzieli się w jaki sposób korzystać ze zrównoważonej mobilności, aby przełamać codzienną rutynę siedzącego trybu życia, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań.

Ponadto uczestniczyli zajęciach “Ozobot bezpieczny na drodze”, podczas których przypomniano podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się pieszo, wykorzystując do tego nowoczesne technologie i roboty Ozobot.

W trakcie zajęć otrzymali liczne nagrody za prawidłowo wykonane zadania oraz smakołyki.

To były wspaniałe i pouczające zajęcia, a zarazem świetna zabawa! Dziękujemy!

Foto pod linkiem: https://www.facebook.com/SP3skawina/photos/pcb.1081208459083448/1081206792416948