Spotkanie z królem Kazimierzem Wielkim

18 września klasa 2b była zaproszona na spotkanie z królem Kazimierzem Wielkim w Muzeum Regionalnym w Skawinie. Król Kazimierz ze swoją świtą: ochmistrzynią, damami dworu i piękną Babettą życzliwie przywitał naszych uczniów oraz przybyłe klasy z innych szkół.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej król zapoznał zebranych uczniów z legendą dotyczącą powstania naszego miasta i pochodzenia nazwy Skawina oraz barwnie przedstawił historię Babetty. W drugiej części uczniowie samodzielnie wykonywali powierzone im zadania. Uczniowie kolorowali malowanki tematycznie związane ze Skawiną. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Królem Kazimierzem Wielkim, od którego dzieci otrzymały mały prezent. Bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych emocji uczniowie wrócili do szkoły.