foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Bajkowy dzień...

Wtorek, 5 listopada na długo pozostanie w naszej pamięci. Zaraz po przyjściu do szkoły można było się natknąć na niezwykłe postaci - Roszpunkę, Kapelusznika, Pipi, Gandalfa, astronautę, księżniczki i czarownice, smerfy, śliczne owady: pszczółkę i biedronkę, a wszystko to za sprawą obchodów Dnia Postaci z Bajek. Na korytarzach było pięknie, kolorowo i niezwykle….

 

 

Tego dnia szeroko promowaliśmy czytelnictwo rozstrzygnęliśmy konkursy biblioteczne: między klasowy - na plakat promujący czytanie oraz indywidualny – na najładniejszą zakładkę do książki. Wszystkie klasy spotkały się na sali gimnastycznej, gdzie pani Dyrektor oraz Beata Pękala – pani bibliotekarka, wręczyły nagrodzonym okolicznościowe dyplomy, słodkości i nagrody. W konkursie na najlepszy plakat, ze względu na zaangażowanie klas, różnorodność podejścia do tematu, jury przyznało wszystkim klasom, które wzięły udział w konkursie, pierwsze miejsce i nagrodziło uczniów czekoladowymi cukierkami. Równie trudno było wybrać najładniejszą zakładkę. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w podejściu do realizacji zadania. Bardzo cieszy fakt, że aż 52 uczniów wzięło udział w konkursie, niektórzy uczniowie wykonało nawet kilka zakładek (aby jury było jeszcze trudniej wybrać te najładniejsze, najciekawsze). Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali docenieni i obdarowani słodkościami (ogromne podziękowania dla wspaniałej Rady Rodziców!), dyplomikami i profesjonalnymi zakładkami (ale bardzo zwykłymi, w porównaniu z niektórymi pracami dzieci). Jury szczególnie wyróżniło 10 uczniów przyznając 1., 2., 2x 3., 2x 4. i 4x5. miejsce (i dodatkowe nagrody). Pierwsze miejsce otrzymał Filip Klimas z kl. 2a, IImc Lilianna Kościelniak z kl. 1b, IIImc Lena Kotula i Wojtek Stokłosa z kl 2a. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie zaangażowani w Dzień Bajkowych Postaci wspólnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Fotorelacja dostępna jest tutaj.