foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

SPOTKANIE Z ARTYSTĄ

We wtorek 25 lutego klasa szósta odwiedziła skawińskie Muzeum Regionalne, w którym zwiedziła ciekawą wystawę i spotkała się z artystą panem Edwardem Dudą – autorem niezwykłych obrazów malowanych na korze.

Tematem tych przepięknych dzieł jest życie, działalność i przesłanie Jana Pawła II. Muzeum Regionalne zorganizowało tę wystawę w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Papieża – Polaka.

W czasie spotkania pan Edward Duda opowiedział, jak powstają jego unikatowe dzieła. Pomógł też uczniom zrozumieć, co przedstawiają poszczególne obrazy, a przede wszystkim nauczył, jak na nie patrzeć.

Po wysłuchaniu słów artysty dyrektor muzeum pan Czesław Gąsiorowski zaprosił wszystkich obecnych uczniów na skawińskie obchody setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Spotkanie zakończyły zajęcia plastyczne polegające na kolorowaniu podobizn Jana Pawła II.

Uczniowie klasy szóstej wrócili do szkoły pod dużym wrażeniem niezwykłej wystawy i spotkania z jej autorem.