foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII I PATRIOTYZMU

W sobotnie popołudnie 29 lutego po pracowitym poranku spędzonym w szkole na jej Dniu Otwartym cztery uczennice klasy szóstej: Nikola J., Zosia, Olga i Julka wraz ze swoją wychowawczynią pojechały na niezwykły koncert „Bohaterom cześć i chwała”,

który odbywał się w historycznej siedzibie krakowskiego Sokoła. Tam z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych lider zespołu Contra Mundum Norbert „Smoła” Smoliński śpiewał dla kombatantów i krakowskiej młodzieży. Śpiewał teksty znanych i mniej znanych polskich poetów, którym los Polski nie był obojętny. Można było usłyszeć poezję Norwida, Słowackiego, Gajcego, Herberta, Kaczmarskiego, a także ludzi, których los zrzucił na Sybir, wysłał do powstania warszawskiego, czy kazał ukrywać się przez długie lata po polskich lasach. Swoje występy wokalne „Smoła” poprzedzał wprowadzeniem, tłumaczył, wyjaśniał, o czym będzie śpiewać. Doznaniom muzycznym towarzyszyły obrazy wyświetlane na ekranie, a będące fotograficznym dowodem zbrodni, jakie się na polskich (i nie tylko) ziemiach dokonały. I choć może czasami dziewczynki nie wszystko mogły pojąć, ich wiedza historyczna nie pozwoliła wszystkiego zrozumieć, to jednak emocje towarzyszące występowi bardzo się im udzieliły i na pewno w ich sercach pamięć o tym wydarzeniu pozostanie. A kiedyś, gdy usłyszą o Witoldzie Pileckim, Józefie Karasiu „Ogniu” czy Danucie Siedzikównie „Ince” – przypomną sobie, że były na koncercie, w czasie którego ktoś te postacie wspominał i o nich śpiewał. Warto na taką lekcję patriotyzmu poświęcić sobotni wieczór!