foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Podgląd obrazu

Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej

 

5 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia dla wszystkich klas z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia przeprowadzili uczniowie z ZSTE w Skawinie, których opiekunem jest Pan Marcin Chmiel. Opowiadali w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

 

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.
Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Dziękujemy uczniom z ZSTE za ciekawie przeprowadzone warsztaty.

Zapraszamy do galerii zdjęć - tutaj.

 

Podgląd obrazuPodgląd obrazuPodgląd obrazu