Skawina, 26.08.2020 r.

KOMUNIKAT!

Czas wracać do SZKOŁY!!!

1 WRZEŚNIA 2020 (wtorek) znów zabrzmi dzwonek! Dla niektórych po raz pierwszy!

ZAPRASZAMY !!!

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Państwo,

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej 1 września 2020 r. szkoła rozpoczyna swoją działalność w trybie stacjonarnym dla wszystkich uczniów.

Ze względu na COVID - 2019 będziemy pracować w trybie reżimu sanitarnego.

INFORMACJE O ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY:

I. ZEBRANIE RODZICÓW KLAS I.

Rodziców uczniów klas pierwszych zapraszamy na zebranie organizacyjne z wychowawcami: 31 sierpnia 2020r. (poniedziałek), o godz. 17.00.

UWAGA!

W związku z trwającym nadal stanem zagrożenia epidemicznego informujemy, że:

1) Do szkoły wchodzi się w maseczce/przyłbicy zasłaniającej nos i usta.

2) Przed wyjściem na korytarz szkoły należy zdezynfekować ręce w stojącym przy drzwiach automacie.

3) Podczas kontaktu z pracownikami szkoły należy zachować obowiązujący dystans społeczny (2 m).

4) Prosimy, aby jeden rodzic reprezentował jednego ucznia.

II. 1 WRZEŚNIA 2020r. (wtorek) - rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.

1) HARMONOGRAM - dostępny tutaj

UWAGA!

1. KLASY: IA, IB

1) Spotkanie zaplanowane jest na świeżym powietrzu, przed szkołą, a w przypadku niepogody, na sali gimnastycznej. (W przypadku spotkania na sali gimnastycznej, rodzice nie będą mogli wejść do szkoły).

2) KLASY: IIA, IIB, IIA, IIIA, IIIB, IVA, VIA, VIIA - zapraszamy uczniów bez rodziców.

Spotkanie - w zależności od pogody - przed szkołą i w klasach.

III. WSTĘPNE ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE W ZWIĄZKU Z PRACĄ SZKOŁY W TRYBIE REŻIMU SANITARNEGO.

1. Uczniowie będą rozpoczynać zajęcia o różnych porach:

· Uczniowie klas I - III: rozpoczęcie zajęć: godz. 8.00 lub godz. 8.55 lub godz. 9.50.

· Uczniowie klas IV, VI, VII rozpoczynanie zajęć: godz. 8.00 lub godz. 8.55.

(Podział godzin będzie dostępny na E- Dzienniku).

2. Świetlica będzie pracować w godzinach: 7.00 – 16.00. ( KARTY ZAPISU - do pobrania w zakładce: ŚWIETLICA).

3. Ze względów organizacyjnych i trwającego w kuchni remontu, obiady będą gotowane od 7 września 2020 r. (UMOWY będą do pobrania w zakładce: STOŁÓWKA).

4. W autobusie szkolnym, tak jak w komunikacji publicznej, uczniów będą obowiązywać maseczki.

5. Przy wejściu do szkoły wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk.

6. Wejście do szkoły rodziców i osób postronnych będzie ograniczone (większość spraw będzie można załatwić telefonicznie, e-mailowo lub przez E- dziennik). Kontakty z wychowawcami, nauczycielami przedmiotów, pedagogiem, psychologiem, logopedą będą możliwe głównie po uzgodnieniu terminu. (Wejście do szkoły będzie możliwe tylko w maseczce lub przyłbicy).

7. Po przyjściu do szkoły, do szatni, z uczniami klas pierwszych, przez pierwsze dwa tygodnie będą mogli wejść rodzice, z zachowaniem dystansu określonego przez służby sanitarne.

Od klas drugich, uczniowie będą się żegnać z rodzicami/ opiekunami przed drzwiami wejściowymi i po wejściu do szkoły będą przebywać już pod opieką pracowników szkoły.

8. Uczniowie będą się uczyć w wyznaczonych klasopracowniach, według określonych zasad, w wyznaczonym dla poszczególnych klas rytmie lekcji i przerw, w tym przerw obiadowych.

9. Odbiór uczniów ze świetlicy będzie się odbywał w części korytarza, przy wejściu głównym.

10. Szczegółowy REGULIMIN pracy szkoły w reżimie sanitarnym zostanie Państwu przedstawiony wkrótce. WYTYCZNE MEN, MZ i GIS w załączeniu.

mgr Elżbieta Gutierrez