foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Skawińska Drużyna Harcerek „Gniazdo” im. Anny Haller na uroczystościach rozpoczynających obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielę 15 października 2017 roku na Wawelu odbyła się szczególna uroczystość. W dniu 200. rocznicy śmierci naczelnika Tadeusza Kościuszki Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej rozpoczął obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

W Katedrze Wawelskiej pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego odbyła się uroczysta msza święta, po której na apelu z udziałem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki, ZHR rozpoczął swoje świętowanie. W uroczystościach tych brały udział harcerki z 1.SDH „Gniazdo”, które nie tylko uczestniczyły w mszy i apelu, ale także pełniły wartę honorową przy grobach dwóch naczelników: Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. Rozprowadzającą wartę była drużynowa „Gniazda” druhna przewodniczka Weronika Spólnik. Na apelu z rąk Pana Prezydenta druhny otrzymały żagiewki, od których 11 listopada rozpalą swoje pierwsze jubileuszowe ognisko.

Druhny, jesteśmy z Was dumni!