foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

„ORA ET LABORA”  - Klasa czwarta z wizytą u tynieckich benedyktynów

4 grudnia 2017 roku  klasa IV a była na wycieczce w Tyńcu, w klasztorze benedyktynów. Uczniowie poznali  skróconą historię pobytu mnichów na wzgórzu tynieckim, dowiedzieli się, jak wygląda życie w klasztorze oraz czym na co dzień zajmowali się i zajmują  benedyktyni.

 

 

Poznali hasło, które od prawie tysiąca lat towarzyszy tym zakonnikom – „Ora et labora”, czyli „módl się i pracuj”. Mieli też okazję poczuć, co to znaczy „benedyktyńska cierpliwość”, pisząc rylcem na woskowych tabliczkach czy gęsim piórem (co prawda nie na pergaminie). W czasie warsztatów „Od glinianej tabliczki do e-booka” poznali  historię książki, dowiedzieli się, kim był skryba i iluminator oraz, cos się dawniej działo w skryptorium.

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że warto było pojechać na tę wycieczkę.