foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

„Baśniowy ambaras” dla przedszkolaków

We wtorek 24 kwietnia w naszej szkole gościliśmy trzy grupy z Samorządowych Przedszkoli nr 1 i nr 3 w Skawinie. Przedszkolaki przyszły do nas na zaproszenie Szkolnego Koła Teatralnego, które przygotowało dla nich przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras”.

 

 

 

W sali nr 20 przygotowano scenę, na której po kolei pojawiały się baśniowe postacie przychodzące do Wielkiego Baja z prośbami o interwencję w  kwestii ich baśni. Otóż okazało się, że za sprawą Baby Jagi z baśni o Jasiu i Małgosi z wielu baśni pouciekali ich bohaterowie i zajęli się innymi pracami. Wielki Baj z pomocą wróżki Fantazji przywrócił stary porządek w baśniach i zaapelował do dzieci, by nie rezygnowały z czytania i słuchania baśni, gdyż to one rozwijają naszą wyobraźnię i są nam bardzo potrzebne.

Na zakończenie dzieci wraz z aktorami zaśpiewały refren piosenki : „baśnie są właśnie po to, aby dzieci z ochotą chciały poznawać je…” .  Wykazały się  też  znajomością baśni oraz umiejętnością uważnego słuchania i oglądania.

Mamy nadzieję, ze do takich spotkań będzie dochodziło częściej, gdyż przynoszą one korzyści obu stronom.  Przedszkolaki miały okazję zetknąć się ze starszymi uczniami, poznać naszą szkołę, zobaczyć ciekawe przedstawienie, a gimnazjaliści ze spotkania z dziećmi mogli wynieść poczucie, że to, co robią jest ważne i potrzebne oraz przynosi wiele satysfakcji.