POMAGAMY UKRAINIE - POMAGAMY DZIECIOM! „Слава Україні!”

Punkt opieki nad dziećmi z Ukrainy działa w Szkole Podstawowej nr 3 w Skawinie od 21 marca 2022r. Do dwóch oddziałów zostało przyjętych 50 dzieci, które wraz ze swoimi mamami lub opiekunami przybyły do Polski po 24 lutego 2022r. z powodu wojny w Ukrainie.

W trakcie pobytu w oddziałach dzieci mają zagwarantowaną opiekę oraz naukę (poprzez zabawę) języka polskiego.

W oddziałach zostały zatrudnione polskie nauczycielki edukacji przedszkolnej i nauczycielka z Ukrainy. W oddziałach, na stanowiskach pomocy nauczyciela, pracują także dwie panie z Ukrainy (znające język polski), zatrudnione poprzez Urząd Pracy w Skawinie.

Adaptacja dzieci w nowej rzeczywistości przebiegła pomyślnie. Kilka dni w przyjaznej atmosferze wystarczyło, by dzieci poczuły się bezpieczne, zaopiekowane, zintegrowały się. Chętnie podejmują zabawę, malują, śpiewają, podczas spacerów poznają Skawinę.

Na twarzach dzieci codziennie maluje się uśmiech !!!  Nauka języka polskiego także postępuje!

Podziękowaniedla firmy VESUVIUS POLAND - Radość dzieci ogromna :) LINK

Zapraszamy do galerii FOTO    FOTO-1