foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Magiczny dzień

Jak co roku 5 listopada był w naszej szkole dniem niezwykłym. Klasy 1-3 obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przebrały się za ulubione postaci, miały rekwizyty związane z daną postacią. Niektóre dzieci przyniosły ulubioną książkę. Każdą klasę odwiedził nauczyciel bibliotekarz p. Beata Pękala, która w tym dniu była dobrą wróżką.

 

 

W czasie wizyty u uczniów w klasie „wróżka” przeprowadzała mini quizy związane z bajkami i postaciami bajkowymi. Za dobrą odpowiedz dzieci otrzymywały słodkie co nieco. Uczniowie zaangażowali się w ten dzień przygotowując piękne stroje. W szkole pojawiły się Księżniczki, Roszpunki, Jednorożce, Alladyni, Ninja, Czarownice, Roboty, Czerwone Kapturki. Zawitał także Mały Książe, Mikołajek, Pipi oraz mieszkańcy Hogwartu i wiele innych postaci. Brawurową postać Wonder Women zaprezentowała wychowawczyni klasy 2a p. Ania. Uczniowie prezentowali także swoje ulubione książki, wśród których znalazły się bajki, wiersze i komiksy. Dzień Postaci z Bajek to bardzo dobra okazja do promowania czytelnictwa wśród uczniów.

Ponadto Dzień Bajkowych Postaci był ważnym dniem w życiu pierwszoklasistów, 😉 zostali oni pasowani na czytelników i tym samym stali się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki szkolnej.

Przed pasowaniem pierwszaki musiały się wykazać znajomością bajek, regulaminu biblioteki oraz korzyściami płynącymi z czytania książek. Po złożeniu czytelniczego przyrzeczenia uczniowie zostali pasowani przez panią dyrektor E. Gutierrez na czytelników. Na pamiątkę otrzymali książkę „Pierwsze abecadło” przekazaną dla uczniów i ich Rodziców przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej promującej czytelnictwo wśród najmłodszych „Mała książka – wielki człowiek”. Na zakończenie spotkania bibliotekarka p. Beata Pękala przeczytała dzieciom opowiadanie Pawła Beręsewicza „Sposób na Adama”. Wszystkim pierwszakom życzymy niezwykłych przygód i wspaniałych emocji w trakcie odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Fotorelacja dostępna jest tutaj.