foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Czytam sobie, pierwsza klasa!

 

Uczniowie klasy Ib w roku szkolnym 2020/2021 biorą udział w akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa! " realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się. 

 

Seria „Czytam sobie” to zestaw książek, które pomagają w nauce czytania. Program ma na celu zachęcić uczniów do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy. Uczniowie chętnie ilustrowali odczytywane fragmenty w specjalnych zeszytach oraz wyciągali wnioski jak postąpić, aby uniknąć przykrych konsekwencji różnych zachowań. Podczas podróży czytelniczych są poruszane m.in. takie tematy jak: 1.Jakie tajemnice może kryć znaleziona walizka? — na podstawie książki Rafała Witka z ilustracjami Emilii Dziubak pt. „Walizka pana Hanumana". 2.Niełatwo być pilotem! — na podstawie książki Wojciecha Widłaka z ilustracjami Tomka Kozłowskiego pt. „Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303”. 3. Jak zapobiec awanturze w śmietniku? — na podstawie książki Marcina Barana z ilustracjami Justyny Frąckiewicz pt. „Awantura w śmietniku”. 4.Fafik – jaki jest? — na podstawie książki Doroty Łoskot-Cichockiej pt. „Nelka i piesek Fafik”. 5.Odkrywamy moc wody — na podstawie książki Marcina Sendeckiego z ilustracjami Zofii Różyckiej pt. „Wielki skarb”. 

Zwieńczeniem akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa! "będzie zaszczepienie bakcyla czytelniczego u uczniów i wręczenie Dyplomu Czytelnika. Więcej na naszym FB: tutaj link