Harcerstwo

Skawińska Drużyna Harcerek „Gniazdo” im. Anny Haller na uroczystościach rozpoczynających obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielę 15 października 2017 roku na Wawelu odbyła się szczególna uroczystość. W dniu 200. rocznicy śmierci naczelnika Tadeusza Kościuszki Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej rozpoczął obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W Katedrze Wawelskiej pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego odbyła się uroczysta msza święta, po której na apelu z udziałem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki, ZHR rozpoczął swoje świętowanie. W uroczystościach tych brały udział harcerki z 1.SDH „Gniazdo”, które nie tylko uczestniczyły w mszy i apelu, ale także pełniły wartę honorową przy grobach dwóch naczelników: Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. Rozprowadzającą wartę była drużynowa „Gniazda” druhna przewodniczka Weronika Spólnik. Na apelu z rąk Pana Prezydenta druhny otrzymały żagiewki, od których 11 listopada rozpalą swoje pierwsze jubileuszowe ognisko.

Druhny, jesteśmy z Was dumni!