foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

14 października uczniowie i pracownicy naszej szkoły uczcili swojego patrona. Spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej. Ku wielkiemu zaskoczeniu obecnych przybył do nas niezwykły gość

– król Stanisław August Poniatowski, który przybliżył w kilku słowach okoliczności powstania Komisji Edukacji Narodowej. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zosia Okarmus, na zaproszenie której król przyszedł do naszej szkoły, wyjaśniła wszystkim cel przybycia tak znamienitego gościa oraz ogłosiła rozpoczęcie akcji SZTANDAR. Akcja, która potrwa cały rok, będzie miała na celu przybliżenie wszystkim uczniom patrona szkoły – Komisji Edukacji Narodowej.

Następnie Król oraz wszyscy zebrani zostali zaproszeni do obejrzenia programu, który dla swoich nauczycieli przygotowali uczniowie. Rozpoczęła klasa 2b, która przedstawiła wiersze skierowane do wychowawców. Były także tańce przygotowane najpierw przez klasy drugie, później przez dziewczyny z klasy piątej, piosenki śpiewane dla nauczycieli (klasy 2a i 2b oraz klasa 3a i Zuzia z klasy 5), a także scenki przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne. Występy zakończyła klasa 3a, składając wszystkim pracownikom szkoły wierszowane życzenia. Do tych życzeń przyłączył się Samorząd Uczniowski. Uroczystość zakończyły słowa Pani Dyrektor oraz Pana Wicedyrektora skierowane najpierw do pracowników, a później także do całej społeczności szkolnej.

 

Uroczystością tą cała szkoła rozpoczyna AKCJĘ SZTANDAR, której finał odbędzie się za rok, mamy nadzieję – otrzymaniem sztandaru przez Szkołę Podstawową nr 3 w Skawinie

.