WIZYTA W CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZEJ UJ

Klasa 7 i 8 na zajęcia przyrodnicze wybrała się na Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zbiory naukowe tego miejsca sięgają jeszcze XVIII w. i dzisiaj liczą ponad pół miliona okazów.

W części biologicznej centrum uczniowie przyjrzeli się różnorodnym biomom i charakterystycznym dla nich mieszkańcom, przypomnieli sobie systematykę zwierząt, a w części dotyczącej antropologii zobaczyli szkielety i fragmenty kości ludzkich liczące ponad 1000 lat.
Na ekspozycji geologicznej cofnęliśmy się do czasów prehistorycznych, do momentu, jak powstawało życia na Ziemi. Poza tym uczniowie zobaczyli ogromną kolekcję skał i minerałów, a na makietach przedstawiających budowę Ziemi przypomnieli sobie budowę wulkanu, osuwisk czy dna morskiego.