PIERWSZAK w TRÓJCE

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie przekazuje informacje dotyczące organizacji nauki w szkole uczniów, którzy od 1 września 2023r. rozpoczną naukę w klasach PIERWSZYCH.

1. Szkoła zapewnia uczniom zestaw bezpłatnych podręczników i ćwiczeń (wrzesień 2023r.) (Do kupienia we własnym zakresie będzie tylko podręcznik do religii, który nie podlega subwencjonowaniu. (Podręcznik do religii: „Bóg jest naszym ojcem”, Wydawnictwo św. Stanisława).

2. Prosimy o skompletowanie wyprawki szkolnej dla uczniów, zgodnie z wytycznymi: WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY (link), (wrzesień 2023).

3. Listy klas pierwszych będą ogłoszone 28 sierpnia 2023r.

4. Informacje o rozpoczęciu roku szkolnego będą dostępne na stronie internetowej szkoły 28 sierpnia 2023r.

5. Informujemy, że szkoła zapewni Program adaptacji uczniów w nowym środowisku szkolnym (zgodnie z rozpoznanymi potrzebami dzieci, wrzesień - październik 2023 r.).

Życząc udanych wakacji, zapewniamy, że już na WAS czekamy !!!

DO ZOBACZENIA !!!

Z poważaniem Elżbieta Gutierrez Dyrektor

Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2023/2024

Zeszyt w wąską linię A5 (najlepiej z kolorowymi liniami),

2 zeszyty w kratkę A5 (matematyka i brudnopis lub zeszyt do korespondencji z rodzicami),

2 bloki rysunkowe A4,

2 bloki techniczne A4,

2 bloki techniczne z kolorowymi kartkami A4,

2 papiery kolorowe,

2 kleje w sztyfcie,

2 plasteliny (co najmniej 12 kolorowe),

farby (akwarele lub plakatowe),

kubek do farb,

2 pędzle (cieńszy i grubszy),

2 ołówki,

pisaki,

kredki ołówkowe,

kredki woskowe,

pastele (co najmniej 12 kolorów)

gumka do mazania,

temperówka,

nożyczki do papieru,

piórnik,

bibuła- 3 różne kolory,

dwie teczki z gumką (podpisane),

kolorowe kartki ksero różnokolorowe 20 sztuk,

koszulki foliowe A4 10 sztuk,

Prosimy podpisać zakupione rzeczy, można spakować do tekturowej teczki A4 z uchwytem.

pantofle na zmianę,

lekki tornister,

3 pudełka chusteczek higienicznych,

3 paczki wilgotnych chusteczek,