NOC NAUKOWCÓW

To coroczna impreza, która oferuje różne ciekawe wydarzenia jak warsztaty, wykłady, pokazy czy prezentacje, które dają nam możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi, technologicznymi oraz medycznymi.

Uczniowie z klas 6 i 7, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu najpierw sprawdzili swoje umiejętności mierzenia, liczenia i odszukiwania w terenie ukrytych punktów podczas gry terenowej wokół Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt UR. Następnie przeszliśmy do sąsiedniego budynku Uniwersytetu Rolniczego, gdzie nasza grupa wzięła udział w warsztatach "Rośliny inwazyjne - niebezpieczny sąsiad", podczas których poznaliśmy drogi introdukcji tych roślin do Europy i Polski, a także ich negatywny wpływ na gatunki rodzime. Na drugich warsztatach - "Pachnący świat olejków eterycznych" uczniowie dowiedzieli się, po co roślinom olejki, u jakich gatunków i w których częściach roślin można je znaleźć oraz jak je pozyskać. W czasie całego wydarzenia nasi uczniowie za różne aktywności otrzymali upominki i praktyczne gadżety, jak np. nasiona rzodkiewki, sadzonki truskawki czy pietruszki.

Foto relacja