Radosna Niepodległa 2023r.
Szkoła do Hymnu 11.11

W tym roku przypadła 105. rocznica odzyskania niepodległości. My wszyscy Polacy cieszymy się, że możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce. W Polsce, o którą walczyli nasi pradziadowie i dziadowie. Dzięki nim jesteśmy wolni i możemy sami o sobie stanowić, a nasze dzieci mogą chodzić do polskiej szkoły.

Jak co roku i teraz uroczyście obchodziliśmy to wspaniałe święto – kolejną rocznicę Polski niepodległej. Z tej okazji klasa 7a przygotowała audycję związaną z drogą do niepodległości i rolą jaką odegrał w tym procesie wspaniały Józef Piłsudski. Klasa 5b godnie reprezentowała naszą szkołę podczas uroczystego złożenia wiązanki i zapalenia zniczy pamięci przy Dębie Katyńskim – symbolu wszystkich, którzy oddali życie za naszą wolność.

A później … Już tylko radość i śpiewanie dla Niepodległej. To było wspaniałe uczucie, kiedy na przerwie wszystkie starsze klasy przyszły na hol, by zaśpiewać dla Ojczyzny pieśni, które zawsze będą mówiły o naszej drodze do niepodległości i sławiły chłopców i mężczyzn, którzy nam ją  wywalczyli oraz kobiety, które za tym stały - tęskniły i wspierały bohaterów.

Młodsze klasy zaśpiewały na cześć Niepodległej pieśni patriotyczne i hymn o 11.11 Poczet sztandarowy uczestniczył w mszy świętej z okazji kolejnej rocznicy odzyskania wolności i niezależności. Klasa 7a równie godnie reprezentowała naszą szkolę podczas prelekcji pana Czesława Gąsiorowskiego, który w niepowtarzalny sposób przybliżył drogę do niepodległości, którą musieli przejść Polacy, by mieć wolny kraj.

Jesteśmy dumni. Jesteśmy niezależni. Jesteśmy u siebie. Jesteśmy Polakami. I za to

cześć i chwała bohaterom

cześć i chwała Niepodległej. MCG