„250 lat minęło… - Dziedzictwo Komisji Edukacji Narodowej ”
z okazji jubileuszu powołania Komisji Edukacji Narodowej
ROZSTRZYGNIĘTY!

W nawiązaniu do obchodzonej 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, patrona naszej szkoły, 15 listopada 2023r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w ogłoszonym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Skawinie Gminnym Konkursie Plastycznym „250 lat minęło… - Dziedzictwo Komisji Edukacji Narodowej ” z okazji jubileuszu powołania Komisji Edukacji Narodowej.

Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy i idei przyświecających powstaniu i działalności KEN, nawiązanie do dziedzictwa KEN, promocję nauki oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych i pobudzanie kreatywności uczniów.

Na konkurs wpłynęło 39 prac z 4 szkół: Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie, Szkoły Podstawowej w Radziszowie, Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej oraz naszej szkoły (najwięcej prac).

Prace oceniało niezależne Jury: pan Marian Strzeboński (przewodniczący) znany artysta skawiński, akwarelista i historyk – pasjonat, pani Lucyna Podgórna - pedagog i animator kultury, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie oraz pan Czesław Gąsiorowski dyrektor Skawińskiego Muzeum Regionalnego.

Podczas miłego spotkania nawiązującego do KEN (o pracy szkoły z patronem opowiedziała pani Dyrektor Elżbieta Gutierrez), w towarzystwie Króla Augusta Poniatowskiego (w tej roli Laura Słabosz ), Hugona Kołłątaja (Julia Gołdys), Ignacego Krasickiego (Liliana Kościelniak) oraz dam dworu (Natalia Jezior i Gosia Krupa) wyłonieni zwycięzcy odebrali dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Dodatkowo, pan Marian Strzeboński podarował wszystkim uczestnikom konkursu reprodukcję własnej akwareli, która przedstawiała szkołę zorganizowaną w kurnej chacie na terenie obecnych Korabnik już około 1905 roku. Dodatkowym Fundatorem nagród dla Laureatów był także Dyrektor Muzeum Regionalnego który ofiarował materiały związane z historią Skawiny. Wszyscy uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem gości z czasów KEN, barwnych opowieści p. Mariana Strzebońskiego o nauce w dawnych czasach Skawiny oraz pięknej recytacji wiersza „ Przyjaciele” ( perfekcyjne wykonanie Ani Bury), którego autorem jest Ignacy Krasicki, Biskup, Książę Poetów Polskich, bywający u Jego Wysokości Króla Stanisława Augusta na obiadach czwartkowych.

Laureaci i wyróżnieni:

W kategorii klas IV-V:

I miejsce Hanna Kierepko - Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie

II miejsce Gabriela Czerwińska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie

III miejsce Kacper Sotwin - Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie

W kategorii klas VI – VIII

I miejsce Oliwia Baltaza - Szkoła Podstawowa w Radziszowie

II miejsce Dawid Warot - Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie

III miejsce Gabriel Dębińska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie

Wyróżnienia:

Joanna Banach - Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie

Tomasz Wącior - Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie

Filip Bogdanowicz - Zespól Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej

Maria Garcia - Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie

Oliwia Gorczak - Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie

Zofia Galicka SP3 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie

Gratulujemy Laureatom i Wyróżnionym oraz Nauczycielom plastyki: p. Annie Popowicz (Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie), p. Marioli Kornaś (Szkoła Podstawowa w Radziszowie), p. Elżbiecie Ciepły (Zespól Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej oraz Magdalenie Szynkarczuk ( Szkoła Podstawowa nr 3 w Skawinie). Jeszcze raz bardzo dziękujemy Jury.

GALERIA FOTO