Dzień otwartych drzwi w SP3

SUKCES zaczyna się od wyboru najlepszej szkoły. 19 marca 2024 roku Szkołę Podstawową nr 3 odwiedzili szczególni goście – nasi przyszli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami.

Już przed godziną 16 pierwsi zainteresowani nauką w SP 3 przekroczyli progi naszej szkoły. W drzwiach witali ich uczniowie, nauczyciele,  a przede wszystkim Pani Dyrektor z wicedyrektorem, którzy starali się z każdym gościem zamienić choć słowo. Wszyscy z dumą pokazywali piękne sale, zwłaszcza te przygotowane dla najmłodszych uczniów, świetlicę z magicznym dywanem, jadalnię czy ich szatnię. Wszyscy mogli poćwiczyć na sali gimnastycznej. Każde dziecko mogło zwiedzić szkołę, rozwiązać zadania przygotowane przez nauczycieli języków obcych z wykorzystaniem tablicy multimedialnej oraz języka polskiego, czy zobaczyć przez lupę lub mikroskop ciekawe preparaty. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyło się spotkanie w pracowni informatycznej z ozobotami, które można było zaprogramować i wypróbować ich możliwości. Magicznym miejscem naszej szkoły, bardzo chętnie odwiedzanym przez uczniów, jest biblioteka. I tutaj wszyscy byli bardzo ciepło witani przez gospodynię – panią bibliotekarkę, która z wielką przyjemnością pokazywała bogaty księgozbiór, opowiadała o działalności biblioteki, zachęcając do jej częstego odwiedzania.  Rodzice mogli porozmawiać ze specjalistami, którzy pracują na co dzień z uczniami.

Uśmiechy na ustach młodych odwiedzających oraz wiele szczegółowych pytań zadanych przez ich rodziców i ich życzliwe opinie pozwalają mieć nadzieję, że Szkoła Podstawowa nr 3 wywarła na nich dobre wrażenie i że już od września  dzisiejsi goście staną się gospodarzami tej szkoły.