„Umiemy ratować - uczymy ratować"

... pod takim hasłem odbyło się spotkanie uczennic klas gimnazjalnych z klasą 1a szkoły podstawowej. Uczniowie mieli okazję poznać zasady udzielania Pierwszej pomocy poszkodowanemu – w szczególności  jak się zachować podczas sytuacji zagrożenia życia oraz jakie czynności i w jakich sytuacjach powinni wykonać z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W drugiej części przyszli „mali ratownicy” poznali i  dowiedzieli się jak  właściwe wykonać obserwację czynności życiowych, badanie przytomności, resuscytację krążeniowo – oddechową, umiejętność ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej – bocznej ustalonej.