PIERWSZOKLASIŚCI ślubowali

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Wreszcie 15 października nadszedł moment, by z przedszkolaka zrobić uczniaka. Pani Dyrektor Elżbieta Gutierrez powitała gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym "oddała głos".

Dzieci w pięknej scenerii zaprezentowały swoje umiejętności taneczne rozpoczynając uroczystość wyniosłym polskim tańcem - Polonezem. Po burzy oklasków, błysnęli talentem w recytacji wierszy i tekstów dotyczących prawidłowego i bezpiecznego zachowania w szkole, znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zdrowego odżywiania, a także szeroką wiedzą na temat Naszej Ojczyzny oraz znanych uczonych, z których już teraz będą brać przykład: Maria Skłodowska-Curie, Archimedes, Marco Polo, Albert Einstein, Mikołaj Kopernik i Nail Armstrong. Wypowiedziane na koniec przez wszystkich słowa "teraz już ślubować z honorem możemy, jak być dobrym uczniem doskonale wiemy", były wspaniałym dowodem, że każde Dziecko w pełni zasłużyło na miano bycia uczniem Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie. Po zakończonej części artystycznej prowadzące uczennice starszych klas: Nikola Cichórz i Iwetta Bywalec zwróciła się do Pani Dyrektor o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, po raz pierwszy w Naszej Szkole przed pocztem sztandarowym Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając piórem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie prowadzące życzyły sukcesów w nauce oraz zapewniały o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyła się również Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Okarmus, wręczając Dzieciom pamiątkowe medale ufundowane przez Radę Rodziców. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, przygotowując dla Dzieci wspaniałe upominki w postaci Kuferka z niezbędnym wyposażeniem Ucznia Klasy Pierwszej, Dyplomu oraz zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Cała Uroczystość odbywała się przy oprawie muzycznej niezastąpionego Pana Roberta Budzynia.