foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Bezpieczeństwo ważna rzecz!

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

 

 

 

 

W ramach edukacji w tym kierunku w dniu dzisiejszym naszych Pierwszoklasistów odwiedził Pan Policjant Dzielnicowy – asp. Mariusz Ćwiek. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie. Policjant przypomniał również, o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Podczas pogadanki dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać Policjantem oraz czy jest to trudny zawód.
Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego Gościa podstawowych akcesoriów Policjanta. Na zakończenie spotkania Pan Policjant wręczył dzieciom opaski odblaskowe.

 

Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
 
Fotorelacja dostępna jest TUTAJ.