foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie menu

RADOSNA NIEPODLEGŁA

Radosne świętowanie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie rozpoczęła już w piątek 8 listopada. Uczniowie 5a i 3a uczcili pamięć gen. Ludwika Pawlikowskiego zamordowanego przez Rosjan w Katyniu. Uczniowie złożyli przy dębie pamięci kwiaty i zapalili znicze.

 

 

 

Uczestniczyli w krótkiej lekcji historii, w czasie której usłyszeli o polskich oficerach zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy o 11:11, zbierając się w holu szkoły, dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Do hymnu, marsz!” i wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu polskiego. Było bardzo radośnie i biało-czerwono, bo wszyscy mieli w swych dłoniach emblematy w kolorach symbolizujących naszą Ojczyznę. Później uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią udali się do skawińskiego pałacyku „Sokół”, gdzie wzięli udział w zorganizowanej przez Muzeum Regionalne lekcji historii pt. „Skawińska młodzież śpiewa pieśni patriotyczne”. Uczniowie mieli przyjemność uczestniczenia w uroczystym wręczeniu odznaczeń państwowych osobom wyróżnionym przez pana prezydenta Andrzeja Dudę. Następnie wysłuchali ciekawej prelekcji burmistrza Skawiny, nauczyciela historii pana Norberta Rzepisko, o wymarszu w 1914 roku 26 skawińskich sokołów na wojnę. Pan burmistrz powiedział, że być może wśród uczestników uroczystości są potomkowie tych regionalnych bohaterów oraz zachęcił do śledzenia i odkrywania kart rodzinnych historii. Na zakończenie wszyscy przyłączyli się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Dalszy ciąg świętowania odbył się 11 listopada. Duża grupa uczniów naszej szkoły, wśród nich zuchy, harcerki i harcerze wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny, przemarszu pod pałacyk Sokół oraz we wspólnym śpiewaniu hymnu Polski i Skawiny. Harcerze z 2. Skawińskiej Drużyny Harcerzy „Wywierzysko” mieli grę terenową związaną z historią Polski.

Kulminacja obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole miała miejsce 12 listopada. W sali gimnastycznej zebrali się odświętnie ubrani uczniowie, którzy wysłuchali krótkiego montażu przybliżającego historię odzyskania niepodległości. Na zakończenie każda klasa odśpiewała przygotowaną przez siebie pieśń patriotyczną. Często do jej śpiewania przyłączali się inni uczniowie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 pokazali, że barwy biało-czerwone są ich barwami i że kochają swoją Ojczyznę. Chcą poznawać jej historię i cieszyć się z niepodległości.

Fotorelacja dostępna tutaj