foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

PIERWSZOKLASIŚCI ślubowali

 

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Wreszcie 15 października nadszedł moment, by z przedszkolaka zrobić uczniaka. Pani Dyrektor Elżbieta Gutierrez powitała gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym "oddała głos".

Dzieci w pięknej scenerii zaprezentowały swoje umiejętności taneczne rozpoczynając uroczystość wyniosłym polskim tańcem - Polonezem. Po burzy oklasków, błysnęli talentem w recytacji wierszy i tekstów dotyczących prawidłowego i bezpiecznego zachowania w szkole, znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zdrowego odżywiania, a także szeroką wiedzą na temat Naszej Ojczyzny oraz znanych uczonych, z których już teraz będą brać przykład: Maria Skłodowska-Curie, Archimedes, Marco Polo, Albert Einstein, Mikołaj Kopernik i Nail Armstrong. Wypowiedziane na koniec przez wszystkich słowa "teraz już ślubować z honorem możemy, jak być dobrym uczniem doskonale wiemy", były wspaniałym dowodem, że każde Dziecko w pełni zasłużyło na miano bycia uczniem Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie. Po zakończonej części artystycznej prowadzące uczennice starszych klas: Nikola Cichórz i Iwetta Bywalec zwróciła się do Pani Dyrektor o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, po raz pierwszy w Naszej Szkole przed pocztem sztandarowym Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając piórem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Następnie prowadzące życzyły sukcesów w nauce oraz zapewniały o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyła się również Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Okarmus, wręczając Dzieciom pamiątkowe medale ufundowane przez Radę Rodziców. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, przygotowując dla Dzieci wspaniałe upominki w postaci Kuferka z niezbędnym wyposażeniem Ucznia Klasy Pierwszej, Dyplomu oraz zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Cała Uroczystość odbywała się przy oprawie muzycznej niezastąpionego Pana Roberta Budzynia.

Zapraszamy do galerii

https://www.facebook.com/media/set?vanity=SP3skawina&set=a.1097281887476105