foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Dzień Bezpiecznego Internetu

8 lutego w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W naszej szkole w dniach 7-11 lutego p na lekcjach informatyki był poruszany temat uzależnienia od Internetu.

Uczniowie dyskutowali od czego można uzależnić się w Internecie oraz sprawdzali czy dotyczą ich objawy nałogowego korzystania z niego. W dalszej części rozmowa dotyczyła negatywnych konsekwencji nadmiernego korzystania z Internetu w sferze fizycznej, poznawczej, społecznej i emocjonalnej. Uczniowie wykazali się ogromną świadomością problemów wynikających z tego zakresu. Na koniec lekcji uczniowie tworzyli zasady rozsądnego użytkowania Internetu. 

Także w klasach 3a i 3b w ramach zajęć komputerowych uczniowie rozmawiali na temat bezpieczeństwa w Internecie. Dyskutowano o ochronie swoich danych wrażliwych, sposobach na silne hasło oraz co wolno, a czego nie wolno robić w Internecie. 
W klasie 4b na zebraniu z rodzicami przeprowadzono pedagogizację rodziców na temat niebezpieczeństw płynących z użytkowania TikToka.
 
Fotorelacja dostępna TUTAJ.