foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Z wizytą w starożytnym Egipcie

29 października klasa 5a wzięła udział w lekcji muzealnej pt. Bogowie starożytnego Egiptu w Muzeum Archeologicznym w Krakowie.

 

 

 

Wędrując po wystawie uczniowie przypomnieli sobie, dlaczego starożytni Egipcjanie mumifikowali ciała zmarłych oraz jak rozwijał się i przebiegał proces tworzenia mumii. Dowiedzieli się ponadto, dlaczego Egipcjanie mumifikowali także zwierzęta. Zobaczyli przedmioty związane ze starożytnym Egiptem m.in. sarkofagi pochodzące z wykopalisk, rzeźby, tkaniny i całuny grobowe, mumie zbożowe oraz zbiór figurek uszebti i kolekcję lampek oliwnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się przeźrocza z wynikami badań mumii (dzięki nim znamy przyczynę jej śmierci, kod genetyczny, grupę krwi, a nawet porę roku, kiedy zmarła!) oraz rekonstrukcja jej portretu. Po lekcji klasa uczestniczyła w zajęciach warsztatowych podczas których każdy samodzielnie wykonał swoją mumię oraz sarkofag odtwarzając proces balsamowania stosowany w starożytnym Egipcie.