foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Biblioteka

 

Biblioteka szkolna, to miejsce otwarte na potrzeby uczniów, nauczycieli,  pracowników naszej szkoły oraz rodziców.

 

Dzięki odpowiednio dobranemu księgozbiorowi uczniowie mają doskonałe warunki sprzyjające rozwojowi zainteresowań, nie tylko czytelniczych. Natomiast poprzez działalność nauczycieli bibliotekarzy uwrażliwia się uczniów na zjawiska kulturalne i społeczne, stwarzając tym samym warunki do pełnego rozkwitu indywidualnych uzdolnień uczniów.

W bibliotece szkolnej, poza księgozbiorem głównym, znajdują się różnego rodzaju multimedia oraz gry i puzzle, z których uczniowie mogą korzystać w przestronnej czytelni.

Rozmieszczenie zbiorów bibliotecznych pozwala czytelnikom na swobodny dostęp do półek, co dodatkowo rozwija zarówno umiejętność poruszania się wśród skatalogowanego księgozbioru, jak i zainteresowania czytelnicze.

Regulamin biblioteki dostępny jest tutaj.

Multimedialne Centrum Informacji

 

Nasza czytelnia jest wyposażona w siedem stanowisk komputerowych oraz rzutnik, które z powodzeniem są wykorzystywane indywidualnie przez uczniów, a także przez nauczycieli podczas lekcji przedmiotowych oraz kół zainteresowań. W czytelni znajduje się także bogato wyposażony księgozbiór podręczny, na który składają się: literatura popularnonaukowa, encyklopedie, słowniki itp.

 

 

 

Harmonogram pracy biblioteki

 

Dzień tygodnia

Beata Pękala

Poniedziałek

8:00-13:00

Wtorek

8:00-14:00

Środa

7:50-14:50

Czwartek

7:50-14:50

Piątek

7:50-12:50